KONST / Litografier / Litografi 8108377
nr 810 8377
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), 73/250, signerad, motivets mått: 46x33
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 25 februari 2013
kl 20:50:59
200 kr
150 kr
350 kr
300 kr
400 kr
450 kr
6
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren